Laserová liečba akné

Akné je kožné ochorenie, ktoré vzniká v dôsledku nadprodukcie mazu v mazových žľazách. Produkcia mazu je ovplynňovaná hormónmi, preto sa na vzniku akné často podieľa práve hormonálna dysbalancia. Nahromadený maz sa v dôsledku uzáveru vlasového folikulu nemôže uvoľniť a tlakom vyvoláva zápalové zmeny v okolí mazovej žľazy a pomnoženie baktérií. Vznikajú typické červené papulky s bielou hnisavou bodkou v strede. Akné môže mať veľa foriem rozličnej závažnosti. Nepríjemným kozmetickým dôsledkom je vznik jaziev po akné.Liečbou akné
dochádza k významnej redukcii počtu baktérií zapríčiňujúcich akné. Lasery a IPL pôsobením na cievky v koži ovplyvňujú aj intenzitu zápalu. Týmto dvojitým efektom prispievajú k urýchlenému hojeniu už vzniknutých zápalových prejavov akné, pomáhajú aj predchádzať vzniku nových. Táto liečba nenahrádza štandardné terapeutické postupy, ale ich významne dopĺňa.
Existujú rôzne metódy liečby akné, konzervatívne či naopak nové, modernejšie. Laserová terapia akné je v súčasnosti veľmi významnou a efektívnou metódou na odstránenie akné. Možno ju použiť jednak na liečbu klasických akné papuliek ale takisto s veľkým úspechom aj na vyhladenie či zmenšenie jaziev po akné. Laserová terapia akné nerieši len symptómy, ale odstraňuje aj príčiny vzniku akné.Laserový lúč, vysielaný prístrojom v pulzoch, pôsobí presne tam, kde sú uložené mazové žliazky prispievajúce svojou nadmernou produkciou ku vzniku akné. Učinnkom tepelnej energie laseru dôjde k obmedzeniu ich činnosti. Dôležité je, že laser pôsobí len na nežiadúce tkanivo a zdravé tkanivo ostáva nepoškodené. Výsledky laserovej terapie sú veľmi výrazné. Zlepšenie možno pozorovať už po prvom ožiarení, pre dosiahnutie účinnej terapie sa odporúča 5 – 6 aplikácií.

Cena ošetrenia je 30€.

Momentálne je akcia 20€ sedenie

Radi odpovedáme

Ďalšie informácie zistíte veľmi rýchlo, stačí nám napísať.